Strony

Odsłony

czwartek, 2 lipca 2015

Millsap jednak zostanie w Hawks80 milionów za 4 lata od Orlando Magic nie skusiło Paula Millsapa. Zdecydował się na zostanie w Atlanta Hawks za mniejsze pieniądze.

Hawks czeka bardzo ciekawy sezon. Stracili DeMarre Carrolla, ale udało im się utrzymać Millsapa, na dzisiaj najlepszego zawodnika. Millsap zwiąże się z zespołem trzyletnim kontraktem wartym powyżej 58 milionów dolarów, z czego trzeci rok ma być opcją po stronie zawodnika. Jest to o tyle lepsza oferta, że pieniądze średnio na rok są praktycznie takie same, ale Millsap ma opcję odejścia na rynek wolnych agentów w momencie wejścia w życie nowej umowy telewizyjnej, która spowoduje wielki skok wynagrodzeń. Jest to zatem zdecydowanie ruch w stronę zawodnika.

Millsap jest kluczowy w systemie gry Hawks. Jest idealnym silnym skrzydłowym, świetnie rozciągającym obronę rywala dzięki rzutom za 3 punkty, a jednocześnie jest na tyle szybki, że radzi sobie z niższymi graczami w obronie.

Dwa ostatnie sezony Millsap grał na tyle dobrze, że był wybierany do gry w meczu gwiazd. Teraz pewnie przy ewentualnym sukcesie Hawks, czyli dalszej grze w play-off może spodziewać się tego samego. Czy zapracuje sobie w ten sposób na jeszcze wyższy kontrakt za 2 lata? Bardzo prawdopodobne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz