Strony

Odsłony

środa, 19 sierpnia 2015

Ostatnia szansa Jasona Richardsona?Jason Richardson podpisze niegwarantowany minimalny kontrakt warty 1,45 miliona dolarów z Atlanta Hawks. J-Rich może znaleźć dla siebie rolę w zespole jako mentor dla nowych, młodych zawodników drużyny.

Richardson najlepsze lata ma zdecydowanie za sobą. Ale wciąż może się sprawdzić w roli, jaką ostatnio w Hawks pełnił Elton Brand, który sprawdzał się jako mentor, a także często asystent trenera, szczególnie od mentalnego przygotowania zawodników. J-Rich zdobył w swojej karierze ponad 14 tysięcy punktów i grał w pięciu zespołach. Sezon 2013/14 całkowicie stracił z powodu kontuzji, a w ostatnim zagrał tylko w 19 meczach.Richardson przyjął podobną rolę w przebudowujących się Sixers w trakcie ostatnich trzech sezonów. Był w stanie uczyć młodych zawodników jak grać jak profesjonaliści nawet w sytuacjach z góry skazanych na porażkę. Hawks utrzymali większość składu z poprzedniego sezonu, ale mają też kilku młodych graczy, którzy będą grali na jego pozycji. Zawodnicy tacy jak Justin Holiday, Terran Petteway, a w szczególności Tim Hardaway Jr. mogą bardzo skorzystać na pomocy Richardsona.

J-Rich swoim profesjonalnym podejściem i doświadczeniem mógł przekonać władze Hawks, tym bardziej że coraz częściej bierze się do zespołu graczy starszych, którzy dużo widzieli i potrafią być liderami w szatni. W ten sposób swoje miejsce w Cavs znalazł w końcówce poprzedniego sezonu Kendrick Perkins. Z tego samego powodu w Chicago łapie się Nazr Mohammed, a poprzednio Kurt Thomas.

Oczywiście obok walorów mentalnych, Richardson wciąż może wnieść dużo do gry na parkiecie. Jego skuteczność z kariery 37% w rzutach za 3 punkty jest co najmniej dobra, a jeśli okaże się, że dostanie ograniczone minuty i będzie odpowiednio wykorzystywany, to może ona nawet podskoczyć. Nie wierzę, że Richardson może liczyć na coś więcej niż miejsce numer 11-12 w rotacji.

Sporo jednak może się zmienić w najbliższym czasie, gdy wyjaśni się sytuacja Mike'a Scotta. Jeśli oskarżenia wobec niego będą bardzo mocne, to niewykluczone, że Hawks rozwiążą z nim kontrakt i zostanie dodatkowe miejsce w składzie. Hawks mają obecnie 13 gwarantowanych kontraktów. Jeśli odejdzie Scott, to w jego miejsce na zapewnienie swojej umowy będzie czekać Richardson, a także Mike Muscala, Terran Petteway i Lamar Patterson.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz