Strony

Odsłony

sobota, 15 sierpnia 2015

13 luźnych wniosków po meczu z HiszpaniąOdwagi, odwagi i jeszcze raz odwagi. Ale takiej mądrej, a nie na siłę. Tego przede wszystkim brakuje naszej kadrze, która przegrała z Hiszpanią 64:71 podczas przygotowań do Eurobasketu.

1. Wyszliśmy z Aaronem Celem jako silnym skrzydłowym, który ma rozciągać grę i rzucać za 3 punkty. W 19 minut gry oddał 2 rzuty, oba spod kosza.
2. Nie trafiamy spod kosza, próbując finezyjnie wkręcić piłkę do kosza, tymczasem wsady naprawdę są najskuteczniejsze, o czym po 3 nieudanych próbach z odległości 30 centymetrów przekonał się Karnowski.
3. Ponitki nie trzeba do tego zachęcać:4. Ale do lepszych decyzji w ataku już tak. Niepotrzebne podania w plecy odwróconego w kontrze kolegi. Łącznie 5 strat, kilka bardzo głupich, kończących się punktami na pustą "bramkę".
5. Adam Waczyński jest drugim najlepszym zawodnikiem tej kadry i numer 3 dzieli od niego tyle, ile Wacę od Gortata.6. Marcin Gortat wyglądał naprawdę solidnie w grze tyłem do kosza...
7. Ale podobnie jak Karnowski powinien ładować z góry spod samej obręczy, w Europie już nie dają dachów za wieszanie się na obręczach.
8. Dobrze, że nie wygrywamy, bo jeszcze zaczęło by się pompowanie balonika.
9. A przegrywamy, bo nie potrafimy zdobywać łatwych punktów - o pudłach spod kosza już pisałem, do tego trzeba dodać tylko 10/17 z linii. Bez Waczyńskiego to tylko 4/11.
10. Czy ktoś widział dzisiaj na boisku A.J. Slaughtera?
11. Polakom brakuje gry zespołowej, mieliśmy tylko 7 asyst przy 25 celnych rzutach z gry. Hiszpanie 15 przy 25 trafieniach.
12. Przemek Zamojski i Karol Gruszecki są jak Tchórzliwy Lew z Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Boją się wchodzić pod kosz, gdy mają czyste pozycje.
13. Ogólnie nie było źle, ja jestem optymistą przed dalszym budowaniem zespołu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz